3.11.2011 r.
APEL PORZĄDKOWY

3 listopada 2011 roku, przed samym południem w holu szkoły odbył się apel porządkowy, podczas którego uczniowie poznali wyniki szkolnych etapów konkursów przedmiotowych z cyklu Z-Dolny Ślązak Gimnazjalista. Pani dyrektor poinformowała, że do etapów powiatowych zakwalifikowali się:

· Klaudia Papież z klasy 2c – konkurs humanistyczny,

· Maciej Ławniczak z klasy 3a- konkurs języka angielskiego,

· Damian Miś z klasy 3d – konkurs języka angielskiego,

· Weronika Śliwowska z klasy 3d – konkurs języka angielskiego,

· Oliwia Zakrzewska z klasy 3b – konkurs języka angielskiego.

Wszyscy zwycięzcy etapów szkolnych konkursów przedmiotowych otrzymali gromkie brawa i zapewnienia, że trzymamy za nich kciuki w kolejnych eliminacjach.

Potem wszyscy poznali oficjalne wyniki szkolnych wyborów patrona szkoły. Pani M. Godula odczytała oficjalny protokół wyborów, z którego wynika, że cała społeczność uczniowska, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i rodzice zdecydowali, iż szkoła będzie nosiła imię generała Mariusza Zaruskiego. Spośród 403 głosów - 206 oddano na Mariusza Zaruskiego, a 197 głosów było za Jędrzejem Śniadeckim.

W związku z pracami nad nadaniem imienia szkole projekt edukacyjny, który będzie realizowany w bieżącym roku szkolnym, został podporządkowany sylwetce i działalności generała Mariusza Zaruskiego. Pani W. Śliwowska zapoznała uczniów klas II z terminami prac nad projektem, który z pewnością będzie miał ciekawe i atrakcyjne formy.

Ostatnim elementem apelu były sprawy porządkowe. Niemałe zdziwienie wzbudził fakt, że do końca semestru pozostało niewiele tygodni, dlatego pamiętajmy o udziale w konsultacjach, na których możemy dopracować nasze braki w wiadomościach czy poprawiać na bieżąco oceny. Nie zapominajmy też o ocenach z zachowania, dlatego przestrzegajmy zasad zapisanych w statucie szkoły. Dobre zachowanie i oceny to przecież możliwość otrzymania stypendiumJ, a lubimy być nagradzani za nasz wysiłek i pracę.

 


      LOSOWE ZDJĘCIE

      NASI PRZYJACIELEBIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt