15.05.2015
Pamiętamy o Ojcu Świętym
 
Tradycją naszego miasta stają się coroczne obchody Dni Papieskich, do których aktywnie włącza się Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy. W tym roku jest podobnie. Naszą aktywność zaczęliśmy od udziału w  X Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej. Celem konkursu jest popularyzacja poezji i prozy św. Jana Pawła II -  Patrona naszej Świdnicy. W dniach 15 -18 maja br.  uczennice naszej szkoły:  Paulina Rybarczyk z klasy 2a, Aleksandra Miezgiel z klasy 2a,  Justyna Kutyło z klasy 3a wzięły udział w eliminacjach konkursowych, które odbyły się w Klubie Bolko 8 maja 2015 r. Do finału zakwalifikowały się Ola i Paulina, zachwycając swoją interpretacją jury.
Finał konkursu w ramach obchodów Dni Papieskich odbył się w Teatrze Świdnickim 15 maja br. i tam nie do pokonania była Ola Miezgiel, która zdobyła I miejsce. Laureatki otrzymały od organizatorów pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Nasza uczennica - Justyna Kutyło – była również osobą prowadzącą finał tego konkursu.
Byliśmy również obecni na konkursie poezji śpiewanej, gdzie nasze gimnazjum reprezentowały: Angelika Rutowicz, Paulina Wazner, Weronika Kulczyk, Anna Przerwa, Dominika Maciejewska, Sylwia Maciejowska. Angelika akompaniowała dziewczynom, grając na gitarze. A uczennice wykonały naszemu papieżowi góralską piosenkę pt. „Zagrajmy, zagrajmy”.
32 uczniów naszego gimnazjum wzięło także udział w konkursie plastycznym poświęconym pamięci Jana Pawła II. I tu mamy swój sukces, bowiem Jakub Matlęga z klasy 2b otrzymał wyróżnienie za swoją pracę. Jury nagrodziło również pracę Piotra Mińskiego z klasy 2c.
Wszystkie nagrody bardzo nas cieszą. Najbardziej jednak cieszy fakt, iż młodzi ludzie nie zapominają o Świętym Ojcu i w każdy możliwy dla siebie sposób przypominają nam o jego obecności i naukach. Gratulujemy uczestnikom!
Sukcesy w konkursach uczniowie naszego gimnazjum wraz z ich opiekunem p. Aliną Barć uczcili w kawiarni na kremówkach i lodach, gdzie mogli już na spokojnie opowiedzieć o swoich wrażeniach.

      LOSOWE ZDJĘCIE

      NASI PRZYJACIELE


UKS

SOSBIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt