19.05.2015
Oszczędni  górą!
19 maja 2015 roku w naszej szkole odbyła się Lokalna Konferencja  Ekologiczna poświęcona oszczędzaniu energii, jej produkowaniu i sprzedawaniu, na która zaproszono przedstawicieli władz lokalnych, mieszkańców Świdnicy i okolic – właścicieli domów jednorodzinnych oraz osoby zainteresowane instalacjami ekologicznymi.

W pierwszej części spotkania przedstawicielki Zespołu Konkursowego „ Postaw na słońce”  klasy 2a -  Ola Miezgiel i Anita Madziar zaprezentowały zebranym ogólne informacje na temat OZE ( Odnawialnych Źródeł Energii) oraz przedstawiły uczestnikom Konferencji dotychczasowe efekty pracy w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „ Postaw na słońce”. Przedstawiły wykonane przez Zespoły Konkursowe projekty dla domów z sąsiedztwa wraz z kalkulacją finansową czyli wyliczeniem oszczędności wynikających z zastosowania fotowoltaiki. Zaprezentowały portal www.postawnaslonce.pl oraz kalkulatory energetyczne, z których można korzystać w celu obliczeń śladu CO2 i rekompensaty ekologicznej, dobierania modułów fotowoltaicznych

W drugiej części, uczestnicy Konferencji zapoznali się  z zasadami działania urządzeń fotowoltaicznych, możliwościami instalacyjnymi w domach jednorodzinnych oraz zakresem oszczędności takich instalacji, podłączenia do sieci energetycznej i zarabiania na produkcji prądu we własnym domu. Prelekcję poprowadził ekspert z zakresu fotowoltaiki pan Piotr Mikos z Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy.

W trzeciej części – eksperci z zakresu finansowania ze środków publicznych panie Dorota Bogacka i Agnieszka Szlig z Banku Ochrony Środowiska we Wrocławiu przedstawiły źródła  finansowania inwestycji ekologicznych  oraz Program PROSUMENT Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy materiałów informacyjnych w postaci ulotek i broszur.

      LOSOWE ZDJĘCIE

      NASI PRZYJACIELE


UKS

SOSBIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt