ROK SZKOLNY 2016 / 2017

9.03.2017
KONKRETNY WYMIAR PROGRAMU „ZOSTAŃCIE Z NAMI”
9 marca 2017r. dwaj uczniowie naszego gimnazjum Daniel Uchański z kl. IIIa oraz Krzysztof Cieślak z kl. IIIc reprezentowali szkołę w wyjeździe do podświdnickiej firmy AMS. Spotkanie miało niecodzienny charakter.
Otóż Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy i przedsiębiorstwo AMS sp. z o.o. z Jagodnika, specjalizująca się w budowie maszyn i linii technologicznych w przemyśle motoryzacji, podpisały  porozumienie o współpracy w zakresie praktyk i staży zawodowych. Jest to kolejny wymierny efekt działania programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Do podpisania tego porozumienia pomiędzy Dyrektorem ZSM, Krzysztofem Anklewiczem i prezesem AMS Wojciechem Pawłowskim doszło w obecności samorządowców i gości specjalnych: prezydent Beaty Moskal – Słaniewskiej, zastępcy prezydenta Szymona Chojnowskiego, starosty Piotra Fedorowicza, wicestarosty Zygmunta Worsy oraz prezesa zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Andrzeja Panasa
- Program „Zostańcie z nami” przynosi konkretne korzyści dla świdnickich firm, szkół, a przede wszystkim dla głównych adresatów, czyli młodzieży z gimnazjów i szkół średnich. Mamy coraz więcej informacji o rozwijającej się współpracy pomiędzy naszymi przedsiębiorcami a szkołami. To dla nas budujące, bo pokazuje, że wielomiesięczna praca nad programem ma sens i opłaca się wszystkim jego uczestnikom – mówi Szymon Chojnowski, który z ramienia UM w Świdnicy koordynuje program.   

      NASZA SZKOŁA

       NASI PRZYJACIELE
UKS

SOS
BIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt